Revista Newsbomb – Shtator 2022

500 L

Në numrin e trembëdhjetë të revistës Newsbomb.al do të lexoni

Ervis MARTINAJ, “ikja” pa kthim e Mbretit të Kumarit. Historia kriminale e 42 vjeçarit, baba i 4 fëmijëve. Çfarë thuhet në dosjen hetimore dhe deklarimet e të atit në polici
Beteja e Tiranës/ Kush do ta sfidojë Erion Veliajn dhe Pushtetin? A ka kandidatë opozita e bashkuar?
INTERVISTA- Rikthimi i Jozefina Topallit/ Zonja e hekurt e PD rrëfen jetën e vështirë, dhe sfidat e PD. Kush janë “mëkatet” e Lulzim Bashës para 2005
Afrimi i Krizës së Dritave dhe paketa qeveritare, Ergys Verdho i KESH tregon sesi do ta kalojmë këtë dimër të vështirë
DOSJET e DIKTATURËS/ Sigurimi ekzekutoi 14 burra pas vrasjes së Bardhok Bibës. Dëshmitarët e sotëm tregojnë tmerrin e gushtit 1949
SHERBIMI SEKRET NE VITE/ Skënderbeu e Ali Pasha, “Arkitektët” e fitoreve me spiunë. Shqiptarët, gjithmonë të parët në dhënie informacionesh
LIDA SHOSHA, profili i doktoreshës së tumoreve që zbuloi talentin për PIKTORE 7 vite më parë
MBRETI ILIR/ Profili i një profesori gjeni me stof prej kampioni. Si arriti Ilir Daja të çojë Suharekën në kompeticionet evropiane
LUIZA në botën e çudirave/ Kampionia e Europës dhe trajneri me shkopin Magjik Taulant Stërmasi tregojnë si arritën në finish së bashku

Kategori: