Revista Newsbomb – Maj 2023

500 L

Në numrin e njëzet e një të Revistës Newsbomb.al do të lexoni:

SPAÇ/ 50 vjet nga revolta e ferrit që s’duhet harruar. Zonja e “dosjeve” Gentiana Sula tregon përpjekjet në institucion: Eshtë koha për pendesë, jo dita për të mohuar

Të fshehtat e zgjedhjeve 2023/ Roli i fiseve, oligarkëve, partive dhe ODIHR. Nga tallavaja e artistët, fushata dombahet mend për spektaklin, e jo për kandidatët

4 shokët doktorë të Kavajës: Rrugëtimi nga gjimnazi drejt titullit “Qytetar Nderi”. Suksesi i Arben Rrugisë, Drini Bardhit, Agron Sejdinit e Adriatik Abdurrahmanit

Jeta e katërt e Presidentit Alfred Mosiu: Sot 94 vjeçi rrëfen të kaluarën dhe të tashmen, bisedat me Ramën ekëshillat për Berishën

Banka Botërore, dhuratë qeverisë para zgjedhjeve: Superlativat e ekzagjeruara për ekonominë shqiptare

HISTORI me UZINA/ Superfosfati i Laçit, rrëfyer nga ish-drejtori e ish-kryeinxhinieri: Ishte shkëlqim, por duhet shembur

DIVJAKË-KARAVASTA/ Parku pa zot e me një drejtor “heroik”. Protestat e risollën në punë, por ministria e lë pa fonde

Vrasja e biznesmenit Ardian Nikulaj/ Një vajzë zbuloi në kohë rekord për policinë ekzekutimin për hasmëri nga vrasës të huaj

Rajmonda Bulku, artistja e kinemasë me sharmin e një “dive” rrëfehet për jetën mes aktorësh, personazhesh e familjes

Skënderbeu i Artë “rilind” në qytetin e Serenatave. Nga përpjekja e trajnerit Serb tek optimizmi i presidentit për ekipin bëri historinë

Kategori: