Revista Newsbomb – Nentor 2022

500 L

110 vjet Pavarësi: Po sot Shqypni, pa m’thuej si je? Dritan Leli rrëfen vitin jubilar të Vlorës.
Cili ka qenë varianti i parë i Hymnit të Shqipërisë? Ditari i festimeve të përvjetorëve të 28 Nëntorit. Si e njohën ndërkombëtarët Shqipërinë më vete e të pavarur?
Editorial nga Artan Lame: E kotë të përpiqen të na vënë kufij, se s’ja kanë dalë as perandorë, mbretër e sulltanë, e jo më këta fytyrëbardhët e Brukselit me laptop e kollare
Intervista/ Belind Këlliçi për Tiranën: Flet për herë të parë për Annën që i ka rrëmbyer zemrën dhe tregon strategjinë sesi mundet kundërshtari
Buxheti pa emër 2023 favorizon bizneset. Taksa për profesionet e lira dhe asnjë projekt i ri infrastrukturor në horizont
Tregti me varret/ Newsbomb.al zbardh dosjen “e turpshme” të përgjimeve për blerjen e banesës së fundit në Tiranë. Si ranë në pranga zyrtarët e varrezave
Hola Albania! Melia Hotel, rrjeti gjigand i turizmit spanjoll mbërrin në Shqipëri për ta futur vendin në hartën e turizmit botëror
“Në pijetore unë jam ulur” – Kënga e dashur për Shqiptarët u realizua në 1976 në Burgun e Spaçit. Bujar Bakalli, një ish i dënuar politik tregon si u realizua

Kategori: