Revista Newsbomb – Shkurt 2023

500 L

Në numrin e tetëmbëdhjetë të revistës Newsbomb.al do të lexoni:

Revolucioni i ftohtë i shkurtit/ A do mundet PD të shfrytëzojë maksimalisht “aferën McGonigal”?

Dossier/ si u mashtrua Mbreti Zog nga biznesmeni milioner amerikan në vitet ’30, duke vjedhur 250 mijë franga ari nga Banka e Shqipërisë

Isuf Kalo, vdekja e doktorit që skanoi Enverin, Bllokun e komunizmin, dëshmitë sekrete që na la të shkruara nga diktatura

Ilir Shaqiri, karateisti elegant që u bë këngëtar. Shqiptari nga Kosova tregon eksperiencën e tij me Shqipërinë dhe krijimtarinë artistike

Lara “e artë”, rrëfehet italiania kuqezi solli në Shqipëri një trofe dëbore. Pse zgjodhi të garojë me flamurin shqiptar?

Ikjet pa kthim të Doktorëve dhe infermierëve/ Hemoragjia e bluzave të bardha që po braktisin Shqipërinë. Statistikat e largimeve në tre vitet e fundit

Zbardhet dosja e gjykatës për beben 5 muajsh që u infektua me virusin HIV/AIDS në spitalin pediatrik. Ecejaket pa zgjidhje të prindërve dhe kërkesa për drejtësi

“Gjakftohtësia” e Ismail Kadaresë/ Si u sulmua vepra e shkrimtarit nga kolegët e kohës. Zbulohet letra e Dritëro Agollit: Kadareja po shkruan për të huajt e jo për shqiptarët

Abonohu në revistën Newsbomb.al

Kategori: