Revista Newsbomb – Dhjetor 2022

500 L

Në këtë numër do të lexoni

Dhjetori i festave/Pas vitit 2019 të tërmetit, dhe vitit 2020 të pandemisë, ky është viti i krizës së tryezës. Çmimet janë dyfishuar për mallrat e shportës, më të pasurit do ikin nga vendi

Zbulohet për herë të parë pas 95 vitesh fjalimi i FAN NOLIT si komunist. Dy antologji dhe studimet për të e “zhdukën” fjalimin që mbajti në Moskë në 1927

Kolonja, një “magji turistike” e të gjitha stinëve, nga Rilindasit e mëdhenj dje, tek bujtinat, sazet dhe kulinaria e pasur e njerëzve punëtorë

Mimika Luca, 85 vjetori i veçantë i ikonës së kinematografisë me zërin e kamomiltë, kujtimet nga fëmijëria dhe me gjigandin e skenës Ndrekë Luca

430 kile kokainë/ Zbardhet dosja hetimore e SPAK. Kush janë bosët e vërtetë të drogës që u zbulua në Frakull tek shtëpia e zyrtarit socialist

Festivalet e këngës në RTSH/ Kur partia vendoste se kush duhet të këndonte dhe si duheshin shkruar tekstet e këngëve

Botërori 2022, kampionati i suprizave mes statistikave. Një profil i veçantë për Granit Xhakën, lojtarin me gjak shqiptar që veshi fanellën e Jasharit

Kategori: