Revista Newsbomb – Janar 2023

500 L

Në numrin e e shtatëmbëdhjetë të Revistës Newsbomb.al do të lexoni:GRATË që tradhëtuan RILINDJEN/ E nisën si komisionere votash, përfunduan në pranga apo nën akuzë. Edi Rama u besoi qeverisjen, por disa syresh u zhytën në korrupsionAltin DUMANI, frika e të mbeturit vetëm/ Profili i paautorizuar i kreut të ri të SPAK. Si do të kontrollojë prokurorët e varësisë. A do arrijë në tre vjet të kapë “peshqit e mëdhenj”?O Berat ç’e pate fat! Qyteti i një mbi një dritareve, pasuri e UNESCO-s pati 400 mijë turistë në vitin 2022. Çfarë ndryshoi në qytetin muzeUlliri i lë “dopio gjashtën” në dorë, Bujqësisë! Ekspertët sugjerojnë rishikimin e skemave sponsorizuesePasion dhe Pushtet/ Gratë e jetës së Ahmet Zogut. Monarku bëri një jetë prej playboy, deri në martesën e tij me Konteshën hungarezePerëndesha e spiunazhit botëror. Historia e panjohur e Zejnep Vlorës, agjentja që tronditi Londrën, Parisin, Izmirin, Selanikun e Tiranën me veprimtarinë në vitet ‘30Mario Ashiku, Leka tek “Toka Jonë” apo Shpend Dragobia i “Nëntorit të dytë” në moshën 84 vjeçare rrëfen sekretet e një jete të jetuar “bukur”“Pengmarrjet” shqiptare të avionëve ndërkombëtare. Si mundej sigurimi i shtetit në diktaturë të raportonte kur shkelej hapësira ajrore e vendit komunistMisioni i (pa)mundur, Edi Reja: Ju tregoj Shqipërinë time. Intervista e italianit që vendosi të lërë kombëtaren pas barazimit me Islandën

Kategori: