Revista Newsbomb – Qershor 2024

500 L

Në numrin e ri të revistës Newsbomb.al do të lexoni:

Big Albania/ Kombëtarja shqiptare shkruan historinë në Gjermani. Si u përgatitën kuqezinjtë për këtë Europian, rekordet dhe statistikat e veçanta, dilemat dhe gjetjet e Sylvinhos, por çfarë na pret në të ardhmen? Drita e shpresës për Botërorin sa vjen e bëhet më e fortë! 

Gramshi, qyteti shumë pranë Tiranës ku përveç ujit me kripë, mund të gjeni gjithçka tjetër! Një rrëfim special nga kryebashkiaku Besion Ajazi

Dorëzimi i butë i vulës/ Të gjitha tezat që çuan në njohjen zyrtare të Sali Berishës si kryetar i Partisë Demokratike. Çfarë ndodhi që lideri historik ia doli të rimerrte logon, vulën dhe emrin?

FMN dhe Banka e Shqipërisë/ Si u përfshi Fondi Monetar Ndërkombëtar në një fushatë mediatike në mbrojtje të Bankës së Shqipërisë? 


Shqipja ulet këmbëkryq mes elbasanllinjve të Athinës/ Festimet e 115-vjetorit të Normales së Elbasanit në Athinë, Rilindja e Gjuhës Shqipe për Fëmijët Shqiptarë në Diasporë

Vodhën arin e shqiptarëve për të bërë dhëmbë floriri/ Si u dënua Ramiz Alia për shpërdorim detyre

Rrëfimi i Aleko Likajt: Takimi me Petro Markon, Dhimitër Shyteriqin dhe Dritëro Agollin. Çfarë kërkonin tre shkrimtarët në Cërrik? Gazetari-shkrimtar na tregon Petro Markon në një dimension real të jashtëzakonshëm

Rebelimi i Delvinës, Tronditja e Qetësisë së Shqipërisë në 1937. Kush ishin vëllezërit që dështuan në kryengritjen kundër Zogut? 

Zamira Kita/ Rrëfehet aktorja që i ka dedikuar një jetë skenës dhe familjes, balancimi i pasioneve dhe emocioneve në çdo hap të karrierës

Kategori: