Revista Newsbomb – Qershor 2022

500 L

Në numrin e dhjetë të revistës do të gjeni:

  • Portret i Paautorizuar/ Ilir Meta – Dollia e fundit politike, si ishte presidenca e tij? Sukseset dhe dështimet e mandatit 5 vjeçar në krye të shtetit
  • Belind Këlliçi dhe Agron Shehaj mënjanohen nga strukturat: PD humbi inovatorët, Berisha humbi oksigjenin
  • Pas 30 vjetësh, një reformë për ujin e pijshëm: Synohet zhdukja e depozitave e ujë 24 orë në çezmat e qytetarëve
  • Nuredin Dumani – Profili i hajdutit që u bë vrasës. Si filloi krimet me dy vëllezërit në moshën 15 vjeçare. Policia e kishte para syve, s’e mori kurrë seriozisht
  • 20 vjet nga kthimi në Shqipëri i familjes Mbretërore, çfarë shkruante shtypi i kohës për ardhjen e Lekës I dhe nënës Mbretëreshë Geraldinë
  • Kur hesht Kadare – përtej një interviste me shkrimtarin “hijerëndë”, sherret mediatike me Arshi Pipën dhe pse nuk erdhi asnjëherë Nobeli
  • Beti – Gazetarja “Everest”, si ia doli të ngjisë 5346 metra lartësi pa oksigjen
  • Profil/ Luan Zhegu, artisti i palëvizshëm që sfidoi skenat e këngës me fëmijët: Në fëmijëri, kisha idhull Vace Zelën
  • Myrto Uzuni – Ylli i futbollit që erdhi nga Sokakët e Beratit në një intervistë të pazakontë: desh m’u dogj karriera për 25 euro në muaj
  • Këto dhe shumë informacione të tjera në numrin e ri të revistës Newsbomb.al të muajit qershor

 

Kategori: