Revista Newsbomb – Prill 2023

500 L

Në numrin e njëzetë të Revistës Newsbomb.al do të lexoni:

• Erion Veliaj vs Belind Këlliçi/ Një analizë e detajuar e planit ekonomik të kandidatëve. A janë realistë? Analistët Minxhozi, Çani, Abilekaj dhe Rakipi komentojnë situatën

• Eleganca e përjetshme e Valentina Leskajt, zonja e parë shqiptare e zgjedhur në bordin antisemitist më të fuqishëm të botës. Rastësi, apo punë disa vjeçare???

• Burgu i pamerituar i inxhinier Arben Dervishit: Flasin kolegë të universitetit dhe studentë: E presim menjëherë në auditor

• Porti i Durrësit/ Si planifikohet të kthehet në Dubain Shqiptar porta hyrëse e ballkanit. Plani ambicioz i Muhamed Alabbar me miliona euro investime

• Polici dhe Krim/ Shumë oficerë të uniformave blu të kapur në përgjime për deformim të vendngjarjeve. Newsbomb.al zbardh disa dosje hetimore të bujshme

• Faik Konica/ Jeta luksoze dhe shumë e shtrenjtë e diplomatit shqiptar në Uashington. Nga zgjedhja e suitës në hotelin e shtrenjtë si seli ambasada, deri tek vera dhe Whisky që i vinin nga vende të ndryshme

• Mbretëresha Geraldinë/ Sa kushtoi dasma e Tulipanit të Bardhë sipas dokumenteve në arkivin e shtetit. Fustanet ia zgjidhte Mbreti nga markat më të njohura të modës evropiane

• Armand Duka në UEFA/ Një guximtar në qeverinë evropiane të futbollit. Si arriti të bindte 45 shtete që t’i jepnin votën

Kategori: