Revista Newsbomb – Qershor 2023

500 L

Në numrin më të ri të Revistës Newsbomb.al do të mund të lexoni:

Zgjedhjet vendore/ Gratë socialiste që vunë përpara burrat. Si shkëlqyen Balluku, Spiropali e Kumbaro dhe si ranë në vota, më të vjetrit

Analiza/ PD e Vulës, degradimi i fundit i demokratëve pa elektorat

Vlora Hyseni/ Sekretet e Kryespiunes me visto amerikane, nga shkarkimi prej Albin Kurtit te punësimi nga Edi Rama

Vangjush Dako/ Hekurthyesi i votave të Durrësit pas hekurave nën akuzën e shpërdorimit të detyrës

Dosja e drogës/ Policë, kryepleqë e trafikantë të gjithë në tregtinë e hashashit

Një 13 vjeçar thyen tabutë/ Djaloshi mbi kalë me medalje Ari

Debat për paratë e Europës/ Si duhet të ishte Mozaiku i Muzeut Kombëtar? Me yll, apo pa yll komunist?

Uzina e Vdekjes/ Të mbijetuarit e fabrikës së Koksit në Elbasan tregojnë tmerrin e punës tek metalurgjiku

Indrit Fortuzi në një rrëfim si asnjëherë më parë: Kam mall për Tironën, por në jetë bëra gabime të mëdha. Do rikthehem!

Historia e reformave të para të Zogut në vështrimin e mediave të kohës: Nga pronësia e gruas, tek heqja e qelesheve!

Kategori: