Revista Newsbomb – Mars 2024

500 L

Në numrin e ri të revistës Newsbomb.al do të lexoni:

1.
Një PD me tre koka por pa
strategji. Tre B-të që “po pengojnë opozitën” shqiptare. Çfarë po ndodh e si do
përgatiten demokratët për zgjedhjet 2025? Gazment Bardhi rrëfen bashkimin me
Berishën: Si ndryshoi qëndrimin në 2 vjet???

2.
Flutura Açka, deputetja-shkrimtare
e së djathtës në një intervistë të rrallë: Plagët e pambyllura nga humbja e të
birit dhe tentativa për të mos u bërë pis nga politika e ditës.

3.
“Durrës Yatch Marina”, projekti
gjigand me enigma të mëdha financiare. Një vit nga lancimi publik, ende asnjë
bilanc për “sukses” apo “dështim”

4.
Profil/ Zonja Eni, gruaja e fortë e
Ndërgjegjësimit. Si u përgjigjet kritikëve për “emisione fake” në “Shihemi në
Gjyq”. Kush është Eni Çobani jashtë ekranit të TV Klan?

5.
Çerdhja e prostitucionit në Durrës/
Një dosje “për të qarë e për të qeshur”. Punëtoret e seksit ardhur nga Kolumbia
e Venezuela që u shpëtuan nga dhunuesit shqiptarë me shkallët e zjarrëfikëses

6.
Dossier/ 85 vite nga 7 prilli
italian: Si e pritën shqiptarët pushtimin e vendit? Çfarë ngjarjesh shoqëruan
periudhën e parapushtimit dhe si e pasqyronte shtypi i kohës jetën në vend

7.
Historia e gruas shqiptare/ Nga
vendosja e Ramize Gjebresë përpara një toge pushkatimi me shoqe, tek urdhërat
për sasinë e të mbathurave që duhet të kishte gruaja komuniste dhe një
intervistë me Anna Shkrelin për gruan sot!

8.
Vikena Kamenica/ Gruaja që nuk
dorëzohet asnjëherë. Pasioni për këngën, si ia del në jetë, nga skena e operas,
tek Jazz-i dhe muzika e lehtë shqiptare

9.
Final CountDown për ekipet e
Superligës dhe një analizë e plotë e skemës “Final Four”: A do të vërshojnë
tifozët nëpër stadiume?

Kategori: