Revista Newsbomb – Tetor 2022

L

Në numrin e katërmbëdhjetë të Revistës Newsbomb.al do të lexoni:

8 muaj para zgjedhjeve/ Si ndahen votat mes pozitës dhe opozitës? Pse është shtuar vota “gri”? Zbulohen të dhënat e sondazhit për Tiranën e Shqipërinë
Katet e paligjshme të kullave të Tiranës. Si nisi dhe pse përfundoi aksioni? Ervin Salianji: Veliaj nuk bën gjë pa lejen e Edi Ramës
Banka e Shqipërisë/ Sekretet që shpartalluan financat. Abuzimet me firmën fituese të rikonstruksionit të hotel “Dajtit”
Bosët e krimit/ Kush janë vajzat e bukura që i shoqëronin sipas dëshmive në polici, nga stomatologia, tek modelet. Historitë rozë përtej familjeve të ngritura
Skerdi Drenova i OST-së garanton: Në nëntor hapim bursën energjetike, zgjidhja më e madhe e krizës së dritave në vend
Reportazh nga HASI i çunave që kalojnë La Manshin: Ikja drejt Britanisë në rrugën e sakrificave
Si festoheshin ditëlindjet e diktatorit Hoxha: Fletët e ditarit të sekretarit të tij, Haxhi Kroi. Kush ishin të preferuarit e Enverit
Histori me diversantë/ Grupet që donin të rrëzonin komunizmin. Si ia doli pushteti i kohës t’i asgjesonte!
Fidel Ylli, presidenti i KOKSH-it tregon sfidat në krye të institucionit: Legalizimi i basteve online, si e ardhur direkte për zhvillimin e sporteve

Kategori: