Revista Newsbomb – Maj 2024

500 L

Në numrin e ri të revistës Newsbomb.al do të lexoni:

MUNDËSIA e Agron Shehajt. Politikani që “braktisi” Italinë për të ndjekur mundësinë e tij në Shqipëri. Një parti e re opozitare fillon në qershor.

Ndarja e Madhe/ Netët në hotelin luksoz të Tiranës të Ilir Metës pa Monën e tij: Divorc apo keqkuptime?

Aleksandër Çipa komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kurajua për të folur fuqishëm me diasporën.

Peshkaqenët e kredive/ Prokuroria e Tiranës çon në SPAK njerëzit e sistemit piramidal të mikrokredive, si zhvatën mijëra familje në Shqipëri.

Kush i kërcënon prokurorët dhe gjyqtarët në Shqipëri? Rrëfimet e dy drejtuesve të Elbasanit që mbrohen me armë e gardistë.

SARANDA, parajsa mbi supet e Shqipërisë/ Qyteti përgatitet për të pritur mijëra turistë. Kryebashkiaku Çaçi përballet me sfida të reja.

“Rilindja” që vjen nga Kavaja/ Kush janë nxënësit dhe drejtuesit që ngritën në piedestal GJUHËN SHQIPE duke çuar Kupën në vendin ku lindi demokracia.

Rita Petro/ Rrëfehet shkrimtarja që e beson zotin si një POETE, guximi dhe pasioni për jetën dhe sfida për të përballur gjërat e ndaluara.

Kampionati i Finalistëve pa Tiranën/ Një sezon i dështuar për bardheblutë, por me një rreze shprese për Europën.

Kategori: