Revista Newsbomb – Korrik 2022

500 L

Në numrin e njëmbëdhjetë të Revistës Newsbomb.al do të lexoni:

  • Afera e Inceneratorëve/ Nga rrogëtarët e shtetit tek pleqtë milionerë, si u zbulua skema e lëvrimit të 19 miliardë lekëve
  • 78 vjet nga genocidi Çam, të mbijetuarit pushtojnë Kuvendin. Britania hap arkivat që fajësojnë Greqinë
  • Loro Boriçi – 100 vjeç, nipi nga Kanadaja rrëfen jetën e sportisit, Bardh Spahia përgatit Shkodrën
  • Te Mama’s në Prishtinë, flet pronari i restorantit që u ka “vënë vizë” evropianëve
  • Bajram Begaj, Presidenti në sytë e miqve dhe ekspertëve, mjeku që u bë gjeneral e tanimë President
  • Korriku 1990 – si filloi eksodi i shqiptarëve, vrasja e 17 vjeçarit Altin Basha, dhe lindja e Germana-s në ambasadën e RFGJ-së
  • Gjiri i Kakomesë, “bukuroshja” e braktisur bëhet gati për Turizëm me një projekt të ri
  • Moda në Shqipëri, prej ardhjes së stilistes italiane para luftës, tek veshjet e dokut të socializmit
  • Bashkim Alibali, këngëtari i pakohë që sfidoi skenën me recitalet e veta
  • Të vishemi apo të zhvishemi, kjo është çështje e kësaj vere – Nga Suada Daci
Kategori: