Revista Newsbomb – Gusht 2022

500 L

Në numrin e dymbëdhjetë të Revistës Newsbomb.al do të lexoni:

  • Dosjet – Historitë me “spiunë” loja e pisët e politikës. A po përdoret dosja “I.M” për asgjesimin e Ilir Metës?
  • Po afron Errësira! Shqiptarët harxhojnë energji si SHEIKËT, por në Evropë po bëjnë gati Qirinjtë. A na punojnë gjeneratorët e 2006-ës?
  • Kur të huajt “vdisnin” urie dhe lirie… Si ka qenë turizmi në kohën e Komunizmit? Destinacionet që ekspozoheshin dhe hotelet e menuja në restorante
  • Si filloi jeta e natës në kryeqytet? Diskot e para që u hapën: Protagonistët kujtojnë elitat e viteve ’90 që e filluan nga bodrumet…
  • Ekzekutimi i nënës që kërkonte vrasësin e djalit: Historia tragjike e Fatmira Dedajt masakruar në garazhin e shtëpisë në 2013-ën
  • Dossier – Luftë dhe Spiunazh. Historia e pabesueshme e Spiro Grimës në Gjirokastër në 1945-ën. Arkivat britanike zbardhin të vërtetën
  • Si nisi Kinematografia shqiptare – Gjithçka nuk dini mbi filmat “Skënderbeu”, “Tana” e “Furtuna”
  • Kristian Asllani – Elbasanlliu që po vrapon me Interin, nisi pasionin për futbollin nga televizori. Rrëfimi ekskluziv për revistën Newsbomb.al
Kategori: