Revista Newsbomb -Tetor 2023

500 L

Në numrin e 26 të Revistës Newsbomb.al do të mund të lexoni:

Kosova ka zot/ Çfarë ndodhi në veri të vendit?

Gazetarja Rezarta Delisula në shtëpinë e dëshmorit të vrarë Afrim Bunjaku, bisedë me bashkëshorten e fëmijët

Analisti kosovar Agon Maliqi: Zgjidhja duhet të vijë nga Perëndimi, çfarë roli duhet të ketë Shqipëria

Milionat e shqiptarëve/ Sa na kushton drejtësia e re? A plotësohen pritshmëritë e shqiptarëve?

Studiuesi gjerman publikon shifrat: Shqiptarët nuk e duan kapitalizimin, e konsiderojnë lakmi dhe mënyrë korrupsioni

Universitetet në ditën e tyre më të zezë/ Aktorët rrëfejnë pse ka rënë cilësia e mësimdhënies në auditore

Arben Dervishaj, inixhinieri që doli i pafajshëm nga akuza për inceneratorin e Fierit tregon ditët e veta në qeli, dhe montimin e një procesi

Censusi/ Jugu si xhevahir i lakmisë dhe fole agjentës grekë. Si po bëhet pyetësori i këtij viti

Katina Bejleri/ “Vajza e Valëve” të jugut, zëri i palodhur i Himarës tregon eksperiencën e një jete buzë bregut me këngë

Gjermani po vijmë në Euro2024/ Suksesi i kombëtares dhe një rrëfim nga Taulant Seferi: Si nisi jeta ime me topin në këmbë

Kategori: