Revista Newsbomb – Maj 2022

500 L

Në numrin e nëntë të revistës do të gjeni:

  • Të gjithë duan BILETA – Armand Duka në një rrëfim ndryshe për finalen e Conference League në Tiranë, ndeshja e parë dhe e fundit e këtij lloji në Shqipëri. Si nisi konflikti me kryebashkiakun dhe rruga e vështirë e mandatit të 6-të
  • Elizabeta, prokurorja “MALOKE” e mundur prej thashethemit – Ish-kryeprokurorja e Tiranës në një intervistë të gjatë për prapaskenat e shkarkimit nga Vettingu
  • 5 skenarët e mundshëm e zgjedhjes së Presidentit të 7-të në Shqipëri: Historiku 30 vjeçar i krerëve të shtetit, në paqe me njerëzit, në konflikt me politikën
  • Shkëlqimi dhe rënia e imazhit të fshatrave turistikë. Si nisi turizmi i viteve 1900, avulloret e para dhe deklaratat e të huajve: natyrë e mrekullueshme, njerëz që duan të të rrjepin
  • 10 mijë hapat e Luftar Pajës, aktori 81 vjeçar i humorit në luftë me kohën dhe respekt për telespektatorin: Si e vlerëson “Artisti i Popullit” humorin e sotëm?
  • Dossier/ Shqipëria pa asnjë gram ar. Kush e vodhi floririn e shqiptarëve? Pse ruhet ende në Bankën e Anglisë sasia prej 2.3 tonësh dhe pikëpyetjet për ta sjellë në vend
    Pse largohen të rinjtë nga Shqipëria? S’i duam kur i kemi, dhe i duam, kur s’i kemi. 24 vjeçari vlonjat
    Dean Çelaj thyen barrierat dhe vlerësohet nga revista FORBES

 

Kategori: